Την έκτη φετινή νίκη του κατέκτησε ο Σεμπαστιάν Λεμπ στο Ράλι Γερμανίας. Ο Γάλλος οδηγός αντιμετώπισε μικροπροβλήματα στην τελευταία ειδική και καθυστέρησε για να αποφύγει τα χειρότερα.Στην Power Stage ωστόσο ήταν άψογος και πήρε όλους τους διαθέσιμους βαθμούς. Ο Γιάρι-Μάτι Λάτβαλα (Ford) τερμάτισε δεύτερος, ενώ τρίτος ήταν ο Μίκο Χίρβονεν (Citroen). Την εξάδα συμπλήρωσαν ο Μαντς Όστμπεργκ (Ford), ο Κρις Άτκινσον (Mini) στην επάνοδο του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα και ο περσινός νικητής Οζιέ με το Skoda Fabia S2000.
![Πρώτος στη Γερμανία ο Λέμπ](https://www.rallycar.gr/wp-content/uploads/2012/08/loeb-germany-2012.jpg)