Στις 42 είχαν φτάσει οι συμμετοχές για το 45ο Ράλλυ ΔΕΘ , λίγη ώρα πριν τη λήξη της προθεσμίας υποβολής στις 22:00 το βράδυ της Παρασκευής. Στον αγώνα που διοργανώνει ο Αυτοκινητιστικός Όμιλος Θεσσαλονίκης στις 15-16 Σεπτεμβρίου δήλωσαν ήδη το “παρών” η αφρόκρεμα των ελληνικών αγώνων και ήδη το ενδιαφέρον αυξάνεται κατακόρυφα. Τη Δευτέρα θα ανακοινωθεί η επίσημη λίστα συμμετοχών και την Τρίτη ο ΑΟΘ έχει προγραμματίσει την καθιερωμένη Συνέντευξη Τύπου πριν τον αγώνα.
![45ο Ράλλυ ΔΕΘ](https://www.rallycar.gr/wp-content/uploads/2012/09/deth12afisaagona-e1347055036619.jpg)